Zaycon Fresh Ground Beef Only $2.39 Per Pound
Update: It appears that this code is only valid for pick up dates in July. Be sure to check for a delivery option in your area that falls in that time frame.
For a limited time, head on over to Zaycon Fresh where you can save a whopping 25% off the purchase of Zaycon ground beef when you enter promo code SPRINGBUY at checkout. If you don’t have a lot of freezer space, this would be perfect to split with a friend!
Head here to find a delivery location and date near you.
80/20 Ground Beef 40lb Case $127.60
Use promo code SPRINGBUY
Final cost only $95.62 for 40 pounds of ground beef – just $2.39 per pound!
It says only if it is shrimp with this code.
Hi agray84! I still find this code to be working for me on the beef when I click through. Make sure you’re selecting the ground beef option before adding the code to your cart. Hope that helps!
Customer Service says that the coupon is only valid for pick up dates in July!
Thank you for sharing that information, Joyce! I’ve updated the post.
You’re welcome!!
I was frustrated that there was an April pickup date near me but the code wasn’t working. Sent an email to customer service & that’s what they told me.
Excited to give it a try!
Has anyone been able to get this to work? I get an error message saying it is not valid
I’m sorry you’re having a hard time getting the code to work! I do find that code SPRINGBUY is still working on the ground beef when I click through. Can you try another browser or on desktop?
It worked for me.
Yay! Glad to hear it!
I love zaycon fresh. Great prices! Great quality product and pick up has been so easy for us. Can’t beat that price! If anyone is planning to order we would really appreciate it if you would let us refer you through the link below. Hope you like it as much a we do!
https://zayconfresh.com/refer/zf954186
I’d love for someone to use my referral code ZF900568
Thank you
Is there a discount code for the wings or pork chops that any one may know. Trying chicken next week.
You could try the code 10FORYOU. It may give you 10% off Pallotto.
Chicken is good quality but comes in leaky plastic and has to be repackaged so make sure to have freezer bags on hand!
Our last pick up off Zaycon’s ground beef, they packaged in one pound cubes. Prior to that, they packaged in four 10 pound tubes which had to be freezer packed. The new packing has been great and so convenient for dinner prep. If you are planning to order, would you please consider using my referral code? Thank you!
https://zayconfresh.com/refer/zf240043
I’ve never ordered from here how does this work?
Hi Rosa! Be sure to click through the link above to find an available delivery location near you. Then, use the code above to grab the savings on your order. Also, check out Lina’s experience with Zaycon over here —-> https://hip2save-com-develop.go-vip.co/2017/07/19/have-you-tried-zaycon-fresh-read-about-my-experience-score-25-off-your-order/ Hope that helps!
I don’t know if it’s just me, but $2.39 seems like a lot of money per pound for ground beef. I checked the other meat prices too and it just doesn’t seem to be like that much of a savings for me to drive to the nearest pickup (1/2 hour for me) and process so much meat. In my area beef and chicken alternate on sale and are usually .99 to 1.99 per pound which is when I stock up.
You’re lucky! It’s a good deal for us folks who never see ground beef under $3 a lb!
Very lucky! Ground beef here is between $4 and $5 per lb. so this is an awesome steal!
Wow! Out of curiosity, where are you ladies that ground beef is $3-5/lb?? I live in Florida and food prices tend to be higher here because of geography, but ground beef can still generally be found for $2 fairly regularly.
I live in UT and the only ground beef that is $2 a pound is the 73/27 ground beef. You lose over 1/4 of it to fat before it even hits the table! I will pay $3-4/lb to get more actual beef in an 80/20 or 85/15 ratio.
Can you get the 90/10 on sale to?!
it should work just for this weekend, it is for the 97/3 ground beef, I get emails with codes and that should work for that one too
sorry forgot to say for the 97/3 it is 2.99 per lb with that code good thru 4/9/18. you can use my referral would be great ZF545367
remember to use the code SPRINGGUY at checkout to get that price, and my mistake it is 93/7 ground beef
Hubby just cooked up our first pound of Zaycon ground beef and was really happy with the quality. Comparable to Costco quality which is $3.29/lb. Love that it’s already processed in 1lb packs
I used one of the above referral codes. Please pay it forward and feel free to use my referral code.https://zayconfresh.com/refer/zf999529
Thanks in advance!